Mateřská školka v Čelákovicích
Včelka Beruška Žabička Sluníčko Motýlek

Uzavření MŠ - celá budova Přístavní 333

Dobrý den,

Vážení rodiče mám bohužel nepříjemnou  zprávu:  od zítra jsem nucena uzavřít z důvodu  karantény celé zařízení hlavní budovy MŠ Přístavní  z důvodu pozitivity druhé paní učitelky. Rodiče dětí, kterých se týká karanténa, byli o uzavření informováni telefonicky ode mne a již od KHS SK.  Opatření, která jsem provedla: bezprostředně po informaci od pozitivně testované paní učitelky jsem  kontaktovala KHS  Středočeského kraje a problém jsme společně konzultovali. Dětí, které nebyly v týdnu od 5.10. do 9.10. v MŠ se karanténa nedotkne ve smyslu, že nebudou muset na testy, ale vzhledem k uzavření celého zařízení (hlavní budova v ulici Přístavní), budou muset zůstat doma / personál a děti, které byly v tomto týdnu v MŠ, by měly absolvovat testy/. Vyjádření KHS Středočeského kraje měli rodiče dotčených dětí již obdržet emailem, popřípadě telefonicky, taktéž personál. Prosím sledujte webové stránky a emaily. Budeme průběžně doplňovat informace.

Nastalá situace mne velice mrzí, ale bohužel je taková zvláštní doba. Věřme, že se vše vrátí  do normálu bez větších komplikací.

Děkuji za pochopení, držím všem palce, ať jsou děti v pořádku.

Jaroslava Dušková

Toto oznámení dostali rodiče dětí, kterých se týká karanténa:

Dobrý den,

dnes jsme obdrželi od vedení školy informaci, že Vaše dítě bylo dne 09.10. 2020 přítomno v mateřské škole při Mateřské škole Čelákovice Přístavní 333, p. o., ve třídách Berušky, Sluníčka a Žabičky, kde přišlo do kontaktu s osobou pozitivně testovanou na onemocnění COVID-19.

Na Vaše dítě se vztahuje karanténa. Dle pravidel platných od 25. 9. 2020 bude trvat minimálně 10 dní od doby posledního kontaktu s nemocnou osobou, tj. do 19. 10. 2020.  Minimálně do 19.10.2020 (respektive do negativního výsledku testu na onemocnění COVID-19) je třeba, aby se Vaše dítě zdrželo jakéhokoli kontaktu s cizími osobami a nenavštěvovalo školské zařízení!!!!!

V rozmezí 5. až 7. dne od posledního kontaktu, tzn. ve dnech od 14.10.2020 do 16.10.2020, nejdéle však 10. den od posledního kontaktu, tzn. nejdéle 19.10. 2020, je potřeba absolvovat odběr – test na onemocnění Covid-19. Vyberte si jakékoli odběrové místo, seznam odběrových míst je na stránkách www.mzcr.cz. Pokud bude výsledek tohoto testu negativní a Vaše dítě nebude mít žádné klinické příznaky onemocnění COVID-19, může opět nastoupit do školského zařízení a stýkat se s jinými osobami, nejdříve však 19.10.2020.

Členů Vaší rodiny a dalších osob, které byly s Vaším dítětem v kontaktu, se karanténní opatření netýkají. Rodina by měla dle vlastního zvážení zavést patřičná opatření.

Kontaktujte, prosím, co nedříve praktického lékaře svého dítěte. Sdělte mu, že Vaše dítě bylo v kontaktu s osobou pozitivně testovanou na onemocnění COVID-19, má od krajské hygienické stanice nařízenou karanténu, a potřebuje absolvovat  test na onemocnění COVID-19. Praktický lékař Vám na vyžádání vystaví elektronickou žádanku na odběr, případně doklad o ošetřovném. Jako podklad k vydání těchto dokumentů můžete použít i tento e-mail.

O víkendech je k dispozici infolinka: 314 000 405

Vytvořeno 11.10.2020 16:02:22 | přečteno 147x | Petra.Musilova

Mateřská škola v Přístavní 333, 250 88 Čelákovice, IČ: 70992495
telefon: 326 994 165 (Přístavní), 317 704 057 (Komenského), e-mail: info@mspristavni.cz